Na czym polega ochrona imprez masowych?

impreza masowa ochrona

Na czym polega ochrona imprez masowych?

Imprezy masowe to różnego rodzaju wydarzenia, w których główną cechą jest duża ilość ludzi. Mogą to być wydarzenia sportowe, jak również i artystyczno – rozrywkowe. Według obowiązujących rozporządzeń, na każde 300 osób danej imprezy, przypadać powinno aż 10 osób zajmujących się działaniami porządkowymi i informacyjnymi. Każde kolejne 100 osób, to jedna dodatkowa osoba. Organizatorzy, który zajmują się więc organizacją tego typu imprez, muszą więc o ten aspekt zadbać w sposób szczególny, tak, aby i spełniać niezbędne normy i aby zapewnić uczestnikom takich wydarzeń jak największe bezpieczeństwo.

***

Niezwykle trudne zadanie, czyli zabezpieczenie imprezy

Choć wydawać by się mogło, że zabezpieczenie imprezy to jedynie zatrudnienie odpowiedniej firmy, to w gruncie rzeczy nie jest to takie łatwe zadanie, jakby mogło się wydawać. Trzeba zadbać o każdy z aspektów, tak, aby całość zadania została wykonana na najwyższym poziomie. Zanim więc rozpocznie się pełną organizację, warto poszukać najpierw profesjonalistów, którzy dołożą wszelkich starań, aby daną imprezę zabezpieczyć najlepiej, jak tylko to możliwe. Podstawą jest na pewno posiadanie koncesji w zakresie ochrony osób i mienia, wszelkich uprawnień i przeszkoleń w zakresie BHP i stanowiska ich pracy, a także i odpowiednich pracowników, którzy będą w stanie zagwarantować swoje usługi na najwyższym poziomie. Nie każda firma jest sobie równa i nie każda jest w stanie zagwarantować nam to samo. Najważniejsze jest więc to, aby wybrać jak najlepszą do tego agencję ochrony, która doskonale zna branżę i wie, jak taka ochrona imprezy masowej wyglądać powinna.

  ochrona imprez masowych

Za co odpowiadają agencje ochrony w przypadku imprez masowych?

Agencje ochrony, które świadczą pełną gamę usług w zakresie ochrony imprez masowych, zapewniają swoim klientom szeroki wachlarz możliwości, w pełni spełniając potrzeby, oczekiwania i wymagania dosłownie wszystkich klientów. W ramach tego typu usług zapewniają oni między innymi bezpieczeństwo wszystkich uczestników danej imprezy, kompleksową ochronę porządku publicznego, monitorowanie wszelkich wydarzeń, które mogłyby być niepokojącymi, a do tego i skuteczne usuwanie wszelkich zagrożeń, jakie tylko pojawiają się na drodze. 

Na czym dokładnie polega ochrona imprezy masowej?

Przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniej ilości ochroniarzy adekwatnych do wymiaru konkretnej imprezy. Każdy z nich ma do ,,pilnowania” dany teren, a do tego i do wykonywania powierzonych mu obowiązków. Najczęściej już sama obecność tego typu służb powoduje respekt i spełnianie wszelkich zasad regulaminu imprezy przez samych uczestników. Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których to konieczne jest wykonanie odpowiednich działań kontrolnych. Może to na przykład być wylegitymowanie uczestnika imprezy, przywołanie danej osoby do porządku, jeśli ta się źle zachowuje lub zakłóca spokój. W skrajnych przypadkach konieczne jest użycie siły fizycznej, jeśli żadne działania słowne nie przynoszą zamierzonego efektu. Czy można użyć różnego rodzaju środków ochrony? Agencje ochroniarskie, które posiadają wszelkie niezbędne do wykonywania takiej pracy dokumenty, jak najbardziej tak. Najczęściej są to miotacze gazów czy też kajdanki i obowiązkowo odpowiednie chwyty obezwładniające. 

Agencje ochrony są odpowiedzialne za bezpieczny przebieg całej imprezy, dlatego też zawsze muszą oni stać na pierwszej linii ognia. Nie są oni jedynie w danym miejscu po to, aby działać, gdy coś się wydarzy, ale żeby być czujnym obserwatorem i natychmiastowym działaczem. Ich zadaniem jest uwzględnianie potencjalnych zagrożeń, w tym na przykład pożaru, rozbojów czy zamachów terrorystycznych. 

Agencje ochrony świadcząc usługi ochrony imprez masowych, mają przede wszystkim za zadanie zadbać o porządek, kulturę, jak również i odpowiednią dyscyplinę na konkretnym terenie. Nic więc dziwnego, że organizatorom zależy na tym, aby takie usługi wykonywała firma, która ma wiedzę, kwalifikacje i stosowne doświadczenie, tak, aby sama ochrona stanowiła najlepiej wykonane zadanie. 

Wybór odpowiedniej firmy ochroniarskiej

Z całą pewnością niezwykle ważnym elementem, jeśli w grę wchodzi profesjonalna opieka ochroniarska podczas imprez masowych  jest współpraca z odpowiednią agencją ochrony. Nie każda działa na takich samych zasadach, nie każda może zagwarantować nam taką samą jakość usług. Ważne jest więc to, by porównać kilka ofert, sprawdzić, co te mają nam do zaoferowania i spośród danych propozycji wybrać taką, jaka po prostu okaże się być najlepsza. Warto sprawdzić kadrę pracowników, cenę, wolne terminy. Tak naprawdę każdy element ma duże znaczenie i dlatego też każdy trzeba mieć na uwadze.

Ochrona imprez masowych przez profesjonalne agencje ochrony to nadrzędne zadanie dla wszystkich organizatorów. Trzeba się nad tym skupić, aby móc uzyskać jak najlepsze z rozwiązań, w pełni satysfakcjonujące i dla uczestników i dla samych organizatorów. 

Polub nas na FB