Sposoby na ochronę domu podczas wyjazdu

ochrona domu

Sposoby na ochronę domu podczas wyjazdu

Wyjeżdżając na wakacje, na służbową delegację czy na weekend poza domem, każdy z nas martwi się o swoje mienie. Z roku na rok zwiększa się liczba włamań. Ludzie tracą cenne rzeczy, są ofiarami wandalizmu. Co więc w takiej sytuacji zrobić? Czy można się przed skutkami takich zachowań uchronić? Oczywiście, że tak. Agencje ochrony to najlepszy wybór, który jest w stanie zagwarantować klientom spokój podczas wyjazdu i pewność, że ich przestrzeń jest w jak najlepszy sposób zabezpieczona i chroniona. 

Spokój ducha to podstawa

Marzymy o cudownych wakacjach. Planujemy je z dużym wyprzedzeniem, zwracając uwagę na najmniejsze nawet detale i szczegóły. Wszystko ustawione, spakowane, wyjeżdżamy. No właśnie… W takich momentach blisko  75% osób martwi się o swoje miejsce zamieszkania. Czy wszystko zamknęliśmy? Czy nasz dom jest bezpieczny? A co, jeśli pojawią się złodzieje? Tacy często obserwując dany obiekt doskonale wiedzą, kiedy jego właścicieli nie będzie w pobliżu. I choć jest przed nami wizja cudownych wakacji w ciepłych krajach, to jednak obawa o swój dobytek spędza nam często sen z powiek. Możemy oczywiście poprosić sąsiada o wzmożoną czujność, ale wiadomo, iż ten nie będzie siedział 24 godziny na dobę w oknie z lornetką, prawda? Co więc stanowić może tutaj dobry wybór? Na pewno idealną opcją będzie system monitoringu, który można zamontować chwilowo lub na stałe. Takimi usługami w sposób profesjonalny zajmują się agencje ochrony, które w kwestii monitoringu posiadają niezbędną wiedzę, doświadczenie, a także i stosowne kwalifikacje, by móc sprostać potrzebom klientów w 100%. 

Dlaczego kamery na budynku to dobry wybór?

Wiadomo, iż monitoring uznawany jest za najbardziej skuteczną ochronę dla domu przed włamaniami i wandalizmem osób trzecich. Ich obecność sprawia, że złodzieje automatycznie z danego miejsca się wycofują. Profesjonalne sprzęty są specjalnie przystosowane do zadań, które mają pełnić. Kluczowe w nich znaczenie ma dwojaki zakres ich pracy. Z jednej bowiem strony zniechęcają włamywaczy do wejścia na teren posesji, dlatego też zaleca się, by znajdowały się one na widoku, tak, aby pełnić funkcję odstraszającą. Z drugiej strony w momencie już działania włamywacza, pozwalają nagrać obraz, ułatwiając dotarcie do niego, a w przypadku połączenia monitoringu z pracą agencji, natychmiast zareagować. Kamery potrafią zidentyfikować sprawców czy też ich pojazdy, dając czyste dowody ich przewinienia.

  ochrona mieszkania

Zalety monitoringu na terenie własnej posesji

Większość kamer montowana jest na terenie firm, sklepów, hurtowni czy konkretnych lokali. Na monitoring rzadko kiedy decydują się klienci prywatni, a szkoda. Zalet bowiem takiego rozwiązania jest naprawdę bardzo dużo. Systemy monitoringu są to rozwiązania, które są w stanie zapewnić klientom poczucie bezpieczeństwa, jak również i niezwykle wysoki komfort życia. Montując kamery w różnych miejscach, ma się dostęp do wszelkich zakamarków swojej posesji. Warto więc montować je w obrębie wszelkich drzwi, okien, garaży czy bram. Co więcej, dzięki rejestratorom danych, cały obraz z kamery może zostać zapisany, stanowiąc niejako materiał dowodowy w przypadku zaistnienia przestępstwa. Mając monitoring na terenie swojego miejsca zamieszkania, można czuć się zdecydowanie bezpieczniej, a wyjazd na wakacje czy na weekend nie musi w końcu być dla nas utrapieniem. My wyjeżdżamy, a nasz odpowiednio dopasowany przez firmę ochroniarską monitoring wykonywać będzie swoją pracę. 

Czy warto stosować atrapy kamer?

Nie każdego z nas stać na to, by móc sobie pozwolić na zastosowanie systemu monitoringu w swoim domu. Rozwiązania takie bowiem są stosunkowo kosztowne, a więc nie każdy może je wybrać. Rynek ma nam jednak do zaoferowania tak zwane atrapy kamer, a więc rozwiązania, które z wyglądu łudząco przypominają kamery, jednak nimi tak naprawdę nie są. W momencie wtargnięcia złodzieja nie zadziałają, ale jeśli są ustawione w widocznych miejscach, stanowią formę odstraszającą, jakiej boi się niejeden złodziej. Rynek ma nam do zaoferowania bardzo wiele produktów z tej gamy rozwiązań, dlatego też każdy klient jest w stanie znaleźć dla siebie jak najlepszą z możliwych do zastosowania opcję. 

Pomoc ochroniarska

Jeśli z kolei nie monitoring, to bardzo dobrą do zastosowania opcją będzie wybór firmy ochroniarskiej na czas wyjazdu. Oczywiście taka opcja również nie należy do tanich, jednak jeśli obawiamy się wtargnięcia do domu osób trzecich, warto ją wybrać. W takim miejscu na czas nieobecności właścicieli zatrudniony jest pracownik ochrony, który sam sprawuje kontrolę nad obiektem. Można tutaj wybrać opcję 24 godziny na dobę lub pracę po zmierzchu, aż do rana, gdzie ryzyko wtargnięcia złodzieja jest automatycznie większe. Jedno jest pewne – jeśli na wyjeździe chcemy czuć się spokojnie, to na pewno wybierając konkretny sposób na ochronę domu podczas wyjazdu, taki spokój zyskamy. Z firmą ochroniarską bezpieczeństwo i ochrona to pewność! 

Polub nas na FB