Na jakim etapie budowy domu zainstalować system alarmowy?

alarm w domu

Na jakim etapie budowy domu zainstalować system alarmowy?

Budując dom, każdy z nas pragnie stworzyć w nim bezpieczną przestrzeń dla swojej rodziny, z jednocześnie dobrą ochroną całego mienia. Większość osób decydujących się dziś na budowę, decyduje się jednocześnie i na system alarmowy, który to jest gwarancją spokoju i odpowiedniego zabezpieczenia nieruchomości, jej wnętrza oraz osób, które w nim mieszkają. Wybór odpowiedniego systemu alarmowego nie jest wcale łatwy. Rynek oferuje nam wiele rozwiązań i produktów, różniących się między sobą ceną i funkcjami. Kiedy więc pomyśleć o założeniu systemu? Jeszcze na etapie budowy czy może już na samym końcu po jego wykończeniu?

Tani system alarmowy czy profesjonalny system alarmowy

Każdy klient decydujący się na zamontowanie systemu alarmowego, ma do wyboru dwa rozwiązania. Jednym z nich jest tani system alarmowy, który zakupić możemy już za niespełna 1000 złotych.  Będą to więc: centrala alarmowa, sygnalizator, kable i oczywiście czujki ruchu. W niektórych modelach trafić można jeszcze na pilot lub manipulator. Czy takie rozwiązanie warte jest wydania na nie pieniędzy? Nie do końca. Decydują się na nie często osoby, które szukają opcji zabezpieczenia budowy. Sprawdza się ona średnio, a po zakończeniu prac w domu, taki system alarmowy nie spełnia już swoich zadań i nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Co więc w takich sytuacjach zrobić? Na pewno dużo lepszą inwestycją, na jaką na pewno warto postawić jest profesjonalny system alarmowy. Taki powinien być zamontowany jeszcze przed wykończeniem budynku, najlepiej, gdy dom jest w stanie surowym. W ten bowiem sposób firma zajmująca się tego typu pracami, może sprawdzić budynek, oszacować jego słabe punkty i spojrzeć na całość okiem fachowca. Dzięki takiemu działaniu, specjalizująca się w tego typu pracach firma – może wykonać zadanie na najwyższym poziomie, dostosowując się do potrzeb i samego budynku i wszystkich jego mieszkańców. 

Kiedy zamontować system alarmowy?

Na etapie budowy, kiedy dom jest w stanie surowym. Można wtedy zamontować już centralę alarmową, można wyposażyć nieruchomość w czujniki zewnętrzne, w sygnalizator, jak również i moduł powiadomienia. Kiedy budowa zostanie zaś zakończona, wówczas taka firma instalacyjna, może dokończyć resztę i zamontować pozostałe czujki i inne elementy całego systemu alarmowego. W momencie ukończenia tego typu prac, kolejnym etapem jest konfiguracja i pełne uruchomienie całego systemu. 

Najlepsze w całym systemie, a dokładniej w wyborze taniej lub niby droższej opcji jest to, że w gruncie rzeczy ta droższa, okazuje się być bardziej oszczędna i opłacalna, niż ten tani system alarmowy. Dlaczego? W przypadku zwykłego rozwiązania, to sprawdza się zazwyczaj tylko na etapie samej budowy domu, a kiedy ten już stanie, konieczny jest zakup już bardziej profesjonalnego sprzętu. Co więcej, jeśli nie pomyślimy o tym w odpowiednim czasie, możemy narazić się jeszcze na dodatkowe remonty. Może bowiem być konieczna ingerencja w budynek, aby połączyć poszczególne elementy systemu. Kupując droższą opcję, ta sprawdzi się i w domu w stanie surowym i w gotowej do zamieszkania nieruchomości. Stawiając na taką opcję w odpowiednim momencie, zostanie ona tak zamontowana, by nie powodować absolutnie żadnych szkód, jednocześnie spełniając swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe. 

system alarmowy

Ekonomiczna wersja zakupu systemu alarmowego

Wiadomo, iż profesjonalny system alarmowy nie będzie kosztował mało. Trzeba więc tutaj liczyć się z całkiem dużym wydatkiem. Czy można jednak w jakikolwiek sposób go zminimalizować, tak, aby nasza kieszeń tego nie odczuła? Oczywiście, że tak. Najlepszą z możliwych opcją jest rozłożenie w czasie zakupu wszelkich części elementów systemu alarmowego. Nie musimy więc od razu kupować wszystkiego, ale możemy postawić najpierw na kupno tego, co będzie niezbędne na pierwszym etapie prac, gdy mówimy o stanie surowym domu, a po kilku miesiącach, gdy dom zostanie ukończony, można wybrać zakup pozostałych elementów całego systemu. 

Tak naprawdę najważniejszą rolę pełni to, aby cała instalacja przewodowa była w jak najlepszy sposób rozprowadzona. Stanowi to element nadrzędny. Kluczowe więc znaczenie ma projekt, jak również i firma, która wykonuje tego typu prace. Należy pamiętać o tym, by współpracować zawsze z profesjonalistami. Stanowi to kluczowe znaczenie. Najpierw taka firma zleci nam zakup niezbędnych elementów, a więc będzie to centrala, obudowa, akumulator i niektóre z czujników, a dopiero później dokupienie kolejnych elementów. 

Czy system alarmowy w domu to dobry wybór? Czy nie jest to strata pieniędzy? Jak najbardziej warto w tego typu opcję zainwestować, bowiem gwarantuje ona ochronę naszego mienia, ale również i zapewnienie bezpieczeństwa nam i naszym bliskim. Takie rozwiązanie sprawdzi się i wtedy, gdy jesteśmy w domu i wtedy, jeśli nie szczególnie, gdy nas w nim nie ma. Im lepszy system i im lepsza ekipa fachowców, tym z pewnością lepsze rozwiązania. 

Polub nas na FB