Jak wygląda ochrona planów filmowych?

Jak wygląda ochrona planów filmowych

Jak wygląda ochrona planów filmowych?

Plan filmowy nie należy do codziennych wydarzeń, dlatego spotyka się z dużym zainteresowaniem osób postronnych.To świat iluzji o wyjątkowym charakterze, który rządzi się swoimi prawami, ale w szczególnych warunkach potrzebuje profesjonalnego zabezpieczenia. Nasza agencja ochrony posiada doświadczenie w ochronie planów filmowych i zapewnia bezpieczeństwo aktorom, reżyserom, statystom, obsłudze technicznej planu oraz całemu sprzętowi. Gwarantujemy ochronę nawet w niebezpiecznym terenie, zabezpieczamy sceny z dużą ilością statystów oraz chronimy scenografię przed działaniem osób z zewnątrz.

Profesjonalna ochrona planów filmowych  

Myśląc o ochronie planu filmowego pojawia się wiele wątpliwości, które może rozwiać tylko doświadczona agencja ochrony. Producenci filmowi chcą często utrzymać w tajemnicy kręcenie danego filmu, aby ważne informacje nie wydostały się przed jego premierą. Jak to zrobić? Jak zapewnić bezpieczeństwo i ochronę planu filmowego bez kolidowania w harmonogram produkcji? Nasza agencja ochrony może pomóc w zabezpieczeniu ochrony osób i mienia podczas takich prac a przy tym zapewniamy 100% dyskrecję i pełen profesjonalizm.

Dla agencji ochrony nie ma znaczenia czy producent filmowy chce zabezpieczyć cenny sprzęt czy aktywa. A może zapewnić bardzo ścisłą ochronę aktorom, zabezpieczyć miejsca gdzie filmowane są sceny czy też kontrolować tłumy fanów. Pomożemy utrzymać produkcję w pełnym bezpieczeństwie. Jeżeli jest taka potrzeba ochrona planu filmowego może obejmować kontrolowanie poczynań paparazzi, którzy dążąc do szybkiego zdobycia informacji zaburzają pracę na planie. Nasi agenci ochrony ściśle współpracują ze zleceniodawcą, starają się zrozumieć wymagania związane z ochroną zestawu filmowego. Jest to niezbędne dla zapewnienia odpowiednich rozwiązań zabezpieczenia osób, terenu, na którym odbywa się filmowanie oraz sprzętu.

Jakie zadania może spełniać agencja ochrony na planie filmowym?

Pracownicy agencji ochrony przybywając na plan firmowy zapewniają dużo więcej niż tylko swoją obecność. Są to osoby odpowiednio przeszkolone do ochrony osób i mienia, zabezpieczenia terenu i dlatego zapewniają:

  • Ochrona obsady, pracowników technicznych i sprzętu
  • Zabezpieczanie lokalizacji planu filmowego
  • Zarządzanie tłumem i kontrola dostępu
  • Zarządzanie ruchem pieszym i samochodowym
  • Ocena ryzyka oraz BHP
  • Mobilne patrole stale poruszające się po terenie.
Jak wygląda ochrona planów filmowych

Na czym polega ochrona planu filmowego?

Kontrola tłumu to ważne zadanie, jakie wykonuje nasza agencja ochrony. Minimalizujemy dostęp do planu filmowego osób niezaangażowanych w pracę na nim. Mamy doświadczenie w utrzymać większych zgromadzeń pod kontrolą. Dla sprawnego przebiegu procesu ochrony i utrzymania porządku w miejscu filmowania, nasi pracownicy są prawidłowo rozmieszczani, dzięki czemu mogą sprawnie monitorować i wchodzić w interakcje z osobami nieuprawnionymi. Mamy świadomość, że w pobliżu planu filmowego mogą przebywać fani, którzy dążą do kontaktu fizycznego z aktorem. Czasami takie działania mogą stać się zagrożeniem dla aktora, dlatego pracownicy ochrony przeciwdziałają wtargnięciu na plan nadgorliwych fanów, chroniąc jego uczestników.  

Operatorzy filmowi dysponują drogim sprzętem takim jak kamery czy cenne rekwizyty, dlatego tak ważna jest ochrona mienia podczas kręcenia filmów. Niestety takie miejsca przyciągają osoby, które chcą ukraść wartościowy sprzęt i obserwują plan filmowy. Dlatego obecność naszych ochroniarzy ma tak duże znaczenie na takich terenach.

Zapobieganie zapanowaniu chaosu na planie filmowym to jedno z naszych głównych zadań. Pojawia się wielu dziennikarzy, gapiów, którzy mogą zakłócić prace na planie. Bazując na swoim doświadczeniu wiemy jak wdrożyć plan zarządzania ruchem. Zajmujemy się kierowaniem ruchem pieszym oraz samochodowym ograniczając jakiekolwiek niezamierzone przerwy w czasie pracy na planie. Przeciwdziała to ewentualnym wypadkom oraz przykrym incydentom związanym z bezpieczeństwem podczas kręcenia filmu.

Dlaczego ochrona planu filmowego jest niezbędna?

Agencja ochrony uchroni aktorów przed szalonymi fanami i sprzęt przed złodziejami. Zdajemy sobie sprawę, że konkretny plan filmowy wymaga odpowiednich zasad bezpieczeństwa, dlatego dostosowujemy nasze działania do danego scenariusza. Nasi pracownicy ochrony posiadają wiedzę na temat szybkiego identyfikowania zagrożenia oraz szybkiej reakcji.

Dlaczego jesteśmy tak potrzebni na planie filmowym?

  • Zapewnimy bezpieczną odległość dla obsady oraz ekipy, aby nie doszło do zakłóceń podczas kręcenia filmu.
  • Koordynacja parkowania samochodów.
  • Pokierujemy ruchem samochodów do i z obszarów z ograniczonym dostępem.
  • Zapewniamy ochronę wszelkiego sprzętu oraz pojazdów należących do ekipy filmowej przed sabotażem i kradzieżą.

Ważne! Im lepiej wyszkoleni pracownicy agencji ochrony tym lepiej mogą zabezpieczyć plan filmowy. Jesteśmy dumni z tego, że zatrudniamy ochroniarzy, którzy są uprzejmi i profesjonalni. Ponadto działają elastycznie podtrzymując wzorzec postępowania naszej agencji ochrony, jakimi jest inteligentne podejście do bezpieczeństwa.

Polub nas na FB