Jak wybrać odpowiednią agencję ochrony?

Jak wybrać odpowiednią agencję ochrony?

Jak wybrać odpowiednią agencję ochrony?

Każdy z nas potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i ochrony. Zależnie od tego, co tak właściwie posiadamy, sięgamy przy tym po różne rozwiązania mające je zapewnić. Właściciele domów inwestują w solidne płoty, a często i decydują się na groźniejsze psy. Posiadacze firm z kolei chętnie stawiają na rozwiązania związane z monitoringiem. Tak naprawdę jednak każda z tych rzeczy możliwa jest do obejścia i przepełniona jest wadami. Co innego jeżeli chodzi o agencje ochrony, z usług których mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Dlaczego to właśnie po nie warto sięgnąć? Jak wybrać agencję, która rzeczywiście sprawdzi się w akcji i zapewni bezpieczeństwo, a nie zaledwie jego poczucie?

Dlaczego i kiedy warto zainwestować w ochronę?

Oczywistym jest, że nie każdy człowiek myśli o zainwestowaniu w ochronę. Zazwyczaj zaczynamy się nad nią zastanawiać w momencie, kiedy nasz majątek osiągnie odpowiedni pułap stwarzający zagrożenie dla jego bezpieczeństwa. Właśnie z tego powodu po agencje ochrony zdecydowanie najczęściej sięgają właściciele domów, które bardzo często stają się obiektem zainteresowania złodziejów – już przez sam fakt, że same w sobie potrafią kosztować krocie. Na usługi ochroniarskie decydujemy się również wtedy, gdy czujemy się zagrożeni – czy to ze względu na dzielnicę, w jakiej zlokalizowane jest nasze lokum, czy też z uwagi na cokolwiek innego. Agencje nie muszą chronić wyłącznie mienia – ich ochrona może być ściśle związane z klientem (a zatem osobą).

Na usługi świadczone przez agencje ochrony decydują się jednak nie tylko osoby prywatne, ale też przedsiębiorcy. Ci zazwyczaj dysponują znacznie wyższym kapitałem, często ulokowanym w przechowywanych przez siebie przedmiotach (w szczególności firmy handlowe), ale i w sprzęcie służącym do ich pracy (komputery, serwery i inne). Przedsiębiorcy często organizują też imprezy wymagające obecności ochrony.Jak wybrać odpowiednią agencję ochrony?

Jak widać po powyższym, sytuacji, w których można sięgnąć po usługi ochroniarskie jest całe mnóstwo. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług firmy wykazującej się jak największą wszechstronnością. Kontra24 na przykład zajmuje się ochroną osób, mienia, imprez, ale też monitoringiem wizyjnym czy ochroną mobilną.

Dlaczego tak właściwie warto postawić na ochronę? Po pierwsze – prewencyjnie. Sam fakt jej obecności często skutecznie odstrasza osoby nieproszone. Po drugie – ochrona zapewnia realne bezpieczeństwo i pomaga w przypadku pojawienia się takowego, chroniąc zarówno mienie, jak i nasze życie.

Czym powinna się cechować dobra agencja ochrony?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się ochroną. Im więcej jest jednak agencji, tym trudniej może się okazać wybrać taką idealną względem własnych potrzeb. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czym powinno się kierować przy takim wyborze i na co najbardziej zwrócić uwagę. Takie rzeczy to między innymi:

  • potwierdzone kompetencje – wszystkie agencje ochrony działają w oparciu o koncesję wydawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Choć ona sama w sobie sugeruje profesjonalizm, kompetencje potwierdzają również inne rzeczy, w tym wdrożenie systemu ISO (gwarantuje standardy pracy), przynależność do stowarzyszeń branżowych czy organizacji zrzeszających tego typu firmy;
  • szeroki zakres świadczonych usług – im więcej usług oferuje dana firma, tym elastyczniej jest w stanie podejść do naszych potrzeb. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza dlatego, że te często ulegają zmianie, a wymagania wobec tego typu firm zazwyczaj rosną (zwykle wraz z majątkiem, który się posiada);
  • obszar działania – agencje ochrony mają określone obszary działania – musimy upewnić się, że nasza lokalizacja będzie się w nich zawierała. Tylko wtedy możemy mieć pewność co do błyskawicznych ewentualnych interwencji;
  • rozwiązania technologiczne – branża security bazuje współcześnie na najnowocześniejszych rozwiązaniach, które w znaczący sposób ułatwiają jej pracę, ale też czynią ochronę skuteczniejszą, a nasze życie czy mienie – bezpieczniejszymi. Warto mieć to na uwadze i dowiedzieć się, czy konkretna firma korzysta z tego typu rozwiązań. Inteligentny monitoring to już nie fikcja znana z filmów. To rzeczywistość i standard, którego mamy prawo oczekiwać od każdej profesjonalnie do nas podchodzącej firmy tego typu.

Oczywiście, wiele osób stawiających na ochronę patrzy na cenę całej usługi. Nie ona jest tutaj jednak najważniejsza, choć często jest wskaźnikiem jakości świadczonych usług i tego, co wchodzi w ich obręb. Mimo wszystko jednak wciąż można znaleźć agencje ochrony pokroju firmy Kontra24, łączące w sobie konkurencyjną cenę z jak najbardziej satysfakcjonującą jakością świadczonych usług.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej agencji ochrony jest kluczowy w dbaniu o bezpieczeństwo własne i posiadanych przez siebie dóbr. Stawiając na firmę kiepską i niedoświadczoną nie będziemy w stanie na niej polegać. Właśnie dlatego warto postawić na kogoś doświadczonego, z profesjonalną kadrą – kogoś, kto posiada już wypracowane schematy działania. Kogoś takiego jak Kontra24.

Polub nas na FB